Close

Przez Zamek na wodzie w Wojnowicach do Opactwa Cystersów w Lubiążu

Krótka – jednak zawierająca w sobie dwa niezwykłe zabytki – trasa motocyklowa w okolicach Wrocławia. Warto odwiedzić zamek na wodzie w Wojnowicach oraz Opactwo Cystersów w Lubiążu.

Wytyczona trasa z premedytacją omija DK94 i S5 jako niegodne podróżowania motocyklem. Przy wyjeździe z Wrocławia (okolice Leśnicy) należy przewidzieć w zasadzie nigdy nie kończący się korek samochodów.

Zamek na wodzie w Wojnowicach

To jeden z nielicznych tego typu zamków w Polsce – gotycko-renesansowa budowla nawodna będąca obronną siedzibą rycerstwa. Zamek otoczony jest fosą z ceglanym mostem. Otoczony malowniczym parkiem.

Zamek jest udostępniony do zwiedzania. Znajduje się w nim restauracja, sale konferencyjne oraz pokoje hotelowe.

Opactwo Cystersów w Lubiążu

Cysterski klasztor w Lubiążu to jeden z największych zabytków tej klasy w Europie. Od 1989 roku w opactwie prowadzone są prace renowacyjno-konserwatorskie dzięki staraniom Fundacji Lubiąż.

Do zwiedzania udostępniono imponującą Sale Książęcą (400m2 powierzchni), reflektarz letni, reflektarz opata oraz były kościół Najświętszej Marii Panny. Trwają prace konserwatorskie nad ostatnią wielką salą tego kompleksu – biblioteką opata.

Zwiedzanie w godzinach 09:00 -18:00 (kwiecień – wrzesień) lub 10:00 – 15:00 (październik – marzec) w grupach o każdej pełnej godzinie. Bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 10 zł.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *