Close

Droga 100 zakrętów, Projekt Riese oraz Kaplica Czaszek.

Propozycja trasy motocyklowej obejmująca jedną z największych tajemnic Kotliny Kłodzkiej, czyli projekt Riese w kompleksie Sztolnii Walimskich. Dodatkowo po drodze warto odwiedzić Twierdzę Kłodzką oraz Kaplicę Czaszek w Kudowie-Zdroju (Czermna).

Trasa obejmuje tzw. Drogę 100 zakrętów czyli odcinek DK387 pomiędzy Radkowem a Kudową-Zdrój. Na drodze w sezonie występuje wzmożony ruch turystyczny. Należy zwrócić także uwagę na miejsami kiepskiej jakości asfalt oraz górski charakter drogi.

Sztolnie Walimskie – kompleks Riese „Rzeczka”

Jeden z siedmiu kompleksów projektu Riese realizowanego przez Niemców w czasie II Wojny Swiatowej. Tajemniczy, nigdy nie dokończony, jeden z największych projektów militarnych III Rzeszy.

Kompleks udostępniony dla zwiedzających. Szczegółowe informacje na stronie Projektu Riese.

Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju

Niewielka, barokowa kaplica z okresu XIX wieku, której ściany i sklepienie pokrywa ok 3.000 ciasno ułożonych kości i ludzkich czaszek. Kolejne 20.000 szczątków ulokowano w krypcie pod posadzką kaplicy. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.

Czynne codziennie oprócz poniedziałków. W sezonie w godzinach 09:30 – 17:15, a poza sezonem w godzinach 10:00 – 15:45. Bilet normalny to koszt 5 zł, a ulgowy 2,50 zł.

Twierdza Kłodzka

Kompleks obronny z XVII i XVIII wieku. Z bastionów górujących nad miastem podziwiać można panoramę Kłodzka oraz Sudetów.

Twierdza jest udostępniona dla turystów wraz z trasą podziemną. Szczegółowe informacje na stronie Twierdzy Kłodzko.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *