Close

Droga 100 zakrętów, Autostrada Sudecka oraz Kaplica Czaszek

Trasa motocyklowa obejmująca dwie kultowe drogi w rejonie Kotliny Kłodzkiej – Drogę 100 zakrętów oraz Autostradę Sudecką. Gwarantowane piękne krajobrazy i mnóstwo zakrętów, czyli to co każdy motocyklista lubi najbardziej.

Warto przy okazji zatrzymać się przy Kaplicy Czaszek w Kudowie-Zdroju. Jest to jedyne takie miejsce w Polsce i jedno z trzech w Europie.

Droga 100 zakrętów

Jedna z kultowych, motocyklowych dróg w Polsce czyli tzw. Droga 100 zakrętów pomiędzy Radkowem a Kudową-Zdrój. Oznaczenie ilości zakrętów należy traktować orientacyjnie – niemniej jednak znakomicie opisuje ono charakter tej górskiej drogi. Warto zwrócić uwagę na wzmożony ruch turystyczny w sezonie oraz miejcami kiepskiej jakości asfalt.

Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju

Niewielka, barokowa kaplica z okresu XIX wieku, której ściany i sklepienie pokrywa ok 3.000 ciasno ułożonych kości i ludzkich czaszek. Kolejne 20.000 szczątków ulokowano w krypcie pod posadzką kaplicy. Jest to jedyny tego typu obiekt w Polsce i jeden z trzech w Europie.

Czynne codziennie oprócz poniedziałków. W sezonie w godzinach 09:30 – 17:15, a poza sezonem w godzinach 10:00 – 15:45. Bilet normalny to koszt 5 zł, a ulgowy 2,50 zł.

Autostrada Sudecka

Malownicza droga biegnąca wzdłóż graniczy polsko-czeskiej. Nazwa „autostrada” należy oczywiście traktować z przymróżeniem oka.

Oryginalny przebieg drogi pokrywa się z DK389 którą radzimy ominąć w okolicach Spalonej. Droga posiadam tam wybitnie kiepską nawierzchnię na której poruszać się należy z prędkością 10-20km/h – przejazd motocyklem innym niż turystyczne enduro gwarantuje wstrząc mózgu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *