Jakuszyce

#chonamoto
#wycieczkimotocyklowe
Długość
286km

Trasa "Jakuszyce" od Chonamoto Wrocław.

O tej trasie mógłbym napisać wiele, ale powiem tylko, że ma ona w sobie absolutnie wszystko, a nawet więcej! Ta trasa to taka kwintesencja najlepszych motocyklowych tras Dolnego śląska i to nie dlatego, że już na początku poczujesz wolność i wiatr we włosach pokonując 30 km naszą ukochaną autostradą a4! Ah, jaka szkoda, że to tylko do zjazdu w kierunku Jeleniej Góry, gdzie od tego momentu zaczniesz przecinać piękne asfalty dolnośląskich pól, dolin i lasów drogi nr 5 i 3. Od chwili wjechania na drogę nr 5, a potem nr 3 będziesz miał wszystko czego dusza motocyklisty zapragnie, pod warunkiem, że wybierzesz słoneczny dzień, tzn. dobrej jakości asfalt na całym odcinku trasy, długie kręte odcinki trasy wiodące wśród pięknych widoków, a najfajniejsze w tym jest to, że trasę możesz jechać swoim tempem i raczej nie pozwoli Ci się nudzić niezależnie od tego, czy wolisz turystyczną, czy bardziej dynamiczną formę ujeżdżania jednośladu! Kiedy przy słonecznej niedzieli dotrzesz do początku podjazdu pod Szklarską Porębę i zaczniesz pokonywać jego zakręty Twój uśmiech się jeszcze bardziej poszerzy. Kiedy miniesz Szklarską i zaczniesz Jakuszyce... wtedy nie będziesz chciał wracać do domu do zachodu słońca!
Ok, nadszedł czas powrotu i wracasz, ale nie tą samą trasą! Na trasie nr 5 na wysokości Dobromierza odbijasz na niespodziewany rollercoster zakrętów w kierunku Chwaliszowa i następnie Świebodzic. Skąd udasz się moją ukochaną 35tką w kierunku Świdnicy, a następnie Wrocławia - dla szybszych na tym odcinku też nie zabraknie nudy. Odcinek Strzelce - Tworzyjanów to kąsek kilku długich zakrętów dla szybkich riderów ( czasami zawracałem i jeździłem w tę i z powrotem )...

Można by pisać więcej, ale po co? Zabierz kolegów, koleżanki, czy dziewczynę i przekonaj się sam, co oferuje zDolny motocyklowy Śląsk!
#chonamoto