Close

Wrocław – dzień dobry!

We Wrocławiu zarejestrowanych jest ponad 20.000 motocykli, a facebookowa grupa Moto Wrocław zrzesza ponad 11.000 osób. To ogromna społeczność, która zasługuje na swoją reprezentację. Dlatego też powołaliśmy Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów – organizację non-profit której celem jest prowadzenie działalności na rzecz motocyklistów z Wrocławia oraz Dolnego Śląska.

Cele powstania Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów

Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów (WSM) powołane zostało w dniu 26.06.2018 przez grupę aktywnych motocyklistów z Wrocławia. Po spełnieniu wymaganych formalności WSM uzyskało w dniu 09.07.2018 wpis do Ewidencji Stowarzyszeń Zwykłych prowadzonych przez Prezydenta Miasta Wrocławia.

Główne cele działania WSM to:
  • promocja i popularyzacja motocyklizmu;
  • integracja środowiska motocyklistów;
  • poszerzanie wiedzy z zakresu techniki jazdy na motocyklu, bezpieczeństwa ruchu drogowego, odpowiedzialnej jazdy na motocyklu;
  • aktywny lobbing u władz miasta i województwa na rzecz wprowadzania przyjaznych dla motocyklistów rozwiązań infrastruktury drogowej takich jak parkingi dla motocykli czy wjazd na buspasy.

Chcemy podążać drogą naszych motocyklowych znajomych chociażby z miasta Łódź, tak aby po kilku latach naszej działalności można było powiedzieć, że Wrocław jest miastem przyjaznym dla motocyklistów.

Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów jest organizacją non-profit (Stowarzyszeniem Zwykłym). Nie prowadzimy działalności komercyjnej w żadnej formie. Nikt z członków WSM nie pobiera wynagrodzenia za swoje zaangażowanie.

Władze Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów

Członkowie WSM podczas Zebrania Założycielskiego wybrali władze Stowarzyszenia. Na stanowisko Prezesa Zarządu powołany został Marcin Cichoń, a funkcja Wiceprezesów Zarządu powierzona została Monice Kowalskiej oraz Bartoszowi Tymoszukowi.

Projekty realizowane przez WSM

Już dziś WSM oddaje w ręce wrocławskich motocyklistów serwis Dolnośląskie Trasy Motocyklowe. Chcemy zbudować bazę ciekawych motocyklowych tras na Dolnym Śląsku oraz w przygranicznym rejonie Czech. Jeżeli chcesz pomóc w rozwoju projektu, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Uruchomiliśmy także Strefę Rabatów WSM – program rabatowy dla członków Stowarzyszenia. Pracujemy nad dołączeniem do programu jak największej liczby partnerów gotowych do zaoferowania minimum 10% rabatu na swoje usługi i sprzedawane produkty. Możesz otrzymać kartę rabatową dołączając do WSM.

W ciągu najbliższych tygodni rozpoczniemy starania związane z lobbingiem u władz miasta i województwa na rzecz tworzenia rozwiązań infrastruktury drogowej przyjaznej dla motocyklistów.

Warto śledzić naszą stronę internetową oraz fan-page na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *