Close

WSM wspólnie z Prezydentem Miasta dla motocyklistów

Jak już być może wiecie, z naszego profilu na FB lub od naszych patronów medialnych, 4 kwietnia 2019 roku, przedstawiciele Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów, wybrali się na spotkanie z Prezydentem Miasta Wrocław – Sz.P. Jackiem Sutrykiem. Celem spotkania było złożenie, na ręce Prezydenta, Manifestu, zawierającego główne kwestie, dotyczące poprawy bezpieczeństwa oraz dostosowanie infrastruktury miejskiej dla kierowców jednośladów.

Inicjatywa spotkała się z zainteresowaniem i deklaracją otwartości na współpracę władz miasta ze Stowarzyszeniem, w celu realizacji punktów zawartych w Manifeście.

W trakcie spotkania otrzymaliśmy zapewnienie, iż w pierwszym etapie zostaną rozpoczęte prace nad stopniowym wdrażaniem miejsc postojowych dla jednośladów oraz promocją akcji „Zmieścimy się wszyscy”. Akcja ma na celu zachęcenie do współdzielenia pasa ruchu na jezdniach, gdzie nie będzie stanowiło to zagrożenia. O takiej możliwości będą miały informować dodatkowe żółte oznakowania na wybranych drogach. Podobna inicjatywa funkcjonuje już w m.in. w Łodzi, Szczecinie i Krakowie. Gratulacje dla tych miast, a my mamy nadzieję, że Wrocław pójdzie ich śladem.

Kolejnym etapem będą testy, dotyczące nowego oznakowania poziomego, mającego na celu zmniejszenie jego śliskości oraz poprawę widoczności. W szczególności dotyczy to śluz rowerowych oraz przejść dla pieszych. Testy będziemy przeprowadzać w ramach Stowarzyszenia pod okiem eksperta, a ich rezultaty przedstawimy, podczas kolejnego spotkania, Panu Prezydentowi.  Jeśli wyniki okażą się pozytywne, rozwiązanie ma szanse na realizację na drogach publicznych.

Całe spotkanie przebiegło w pozytywnej atmosferze, napawającej optymizmem co do realizacji postawionych postulatów.

Na koniec miło nam Was poinformować o dołączeniu Pana Prezydenta do naszego Stowarzyszenia. Z rąk prezesa WSM otrzymał honorową kartę członkowską, zaś słynny pupil kancelarii, kot Wrocek, w prezencie dostał obrożę z muszką i napisem „WROCEK WSM XOXO”. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *