Close

Relacja z Wrocławskiej Bezpiecznej Moto Jazdy [FOTORELACJA]

Za nami pierwsza Wrocławska MotoJazda i zapowiedź kolejnej!

Jak wyglądał przebieg całej imprezy?

Oczywiście należało zacząć od najmniej przyjemnej rzeczy, czyli rozłożenia wszelkich niezbędnych rzeczy i materiałów. Prace rozpoczęły się już o godzinie 9, czyli rozstawienie słupków, namiotów i przygotowanie całego zaplecza imprezy. Następnie przyszedł czas na zapisy, które wystartowały o godz. 12 i podczas których zgłosiło się aż 30 osób! Oczywiście, aby wystartować w treningu, należało najpierw przejść pozytywny przegląd techniczny motocykla pod okiem serwisantów Motoworks.pl który serdecznie dziękujemy za pomoc. Na szczęście nikt nie został skreślony i wszyscy przeszli z wynikiem pozytywnym. Osoby, które nie brały udziału w treningu, również mogły skorzystać z doświadczenia ekipy Motoworks.pl i sprawdzić stan swojej maszyny. Zapisy zakończone, motocykle sprawdzone, przyszedł czas na tytułową Moto Jazdę! Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy: początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych,
stosownie, do swoich umiejętności. Dzięki takiemu podziałowi, całość mogła odbywać się płynnie i nikt nie miał problemów z nadążaniem za swoją grupą. Jednak nie od razu rozpoczęły się jazdy! W pierwszej kolejności każdy z uczestników musiał podszkolić się z wiedzy teoretycznej. O podstawach gymkhany i bezpiecznej jeździe, a także o tym jak będzie
przebiegał trening wykładał Tomasz Jagielski – zawodnik gymkhany, wielokrotny zdobywca podium w Zawodach GymkhanaGP w latach 2015-2017 oraz zwycięzca sezonu 2018 w Wyścigowym Pucharze Polski w klasie Youngtimer500. Po zapoznaniu się z teorią, przyszła pora na to, na co wszyscy czekali, czyli trening praktyczny! Na placu zostały wydzielone dwa tory. Jeden z większą dynamiką i z większymi odległościami między słupkami, drugi zaś, bardziej precyzyjny z bliżej siebie ustawionymi pachołkami i z mniejszą prędkością przejazdu. Wszystkie grupy miały około 20-30 minut na trening, po czym zmiana toru i odpoczynek. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwał Prezes Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów – Łukasz Mazurek, wraz ze swoją torbą medyczną. Na szczęście za bardzo mu się nie przydała, ponieważ wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą i chęcią nauki, a także stosowaniem do poleceń co poskutkowało świetnym treningiem bez żadnych, nieprzyjemnych niespodzianek, a całość przebiegła w znakomitej – a co najważniejsze – bezpiecznej atmosferze.
W pierwszym zdaniu było coś o zapowiedzi, więc jeśli dotarliście w tym tekście do tego momentu, to z tego miejsca Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów serdecznie zaprasza na kolejny z serii otwarty trening Wrocławskiej Bezpiecznej Moto Jazdy, który odbędzie się na 30 czerwca 2019 roku na Stadionie Wrocław o godz. 12. Zapraszamy!
Na koniec pragniemy podziękować wszystkim tym, bez których ta impreza nie byłaby możliwa, zwłaszcza naszym współorganizatorom, czyli Stadion Wrocław oraz sklep motocyklowy czteryslidery.pl. Poza tym szczególne podziękowania należą się ekipie z Motoworks.pl, którzy sprawdzali wszystkie motocykle pod kątem stanu technicznego, naszym patronom medialnym za reklamowanie imprezy, oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się swoim zaangażowaniem i poświęconym czasem w przygotowanie imprezy. Dziękujemy!

Film i fotorelacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *