wsm

Relacja z Moto Jazdy 26.07.2020

W minioną niedzielę, tj. 26 lipca 2020 roku na Stadionie Wrocław odbyła się kolejna edycja Wrocławskiej Moto Jazdy. To pierwsze takie spotkanie zorganizowane po ogólnopolskiej izolacji w ramach pandemii koronawirusa. Darmowe i otwarte dla wszystkich wydarzenie zostało zorganizowane przez Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów, ekipę ze sklepu czteryslidery.pl, Marcina znanego z motoworks.pl oraz sam Stadion Wrocław. Na szczególne podkreślenie zasługuje obecność patrona honorowego, Prezydenta Miasta Wrocławia Jacka Sutryka, dziennikarzy z telewizji TVN 24 oraz Aleksandra Lyavika z Pit Bike YCF & MRF oraz Mini Cross Lyavik Wrocław.

Czym w ogóle jest Wrocławska Moto Jazda? Impreza jest skierowana do wszystkich osób zainteresowanych lub praktykujących jazdę jednośladem. W tym czasie uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnych treningach precyzyjnej jazdy opartej na technice Gymkhany (czyt. dżymkany) prowadzonych przez Tomasza Jagielskiego.

wsm

Gymkhana to dyscyplina sportów wyścigowych, która pierwotnie była stosowana w jeździectwie konnym. Polega na precyzyjnym pokonaniu toru sprawnościowego oznaczonego pachołkami, złożonego ze slalomów, rotacji i innych figur, w jak najkrótszym czasie i z jak najmniejszą liczbą błędów. A do tych zalicza się np. potrącenie pachołka, podparcie się nogą, przewrócenie pojazdu albo pomylenie trasy. Na te ostatnie obowiązywały jednak wcześniejsze zapisy.

wsm

Główny organizator wydarzenia szacuje, że w niedzielę pod Stadionem pojawiło się ponad 100 motocyklowych zapaleńców. To była dla nich prawdziwa gratka, aby w tym trudnym dla wszystkich czasie spotkać się i zapoznać z innymi pasjonatami jazdy na motocyklach. Warto zauważyć, ze najmłodsi uczestnicy Moto Jazdy mieli zaledwie kilka lat!

wsm

W odpowiedzi na entuzjastyczne i liczne reakcje ze strony uczestników, Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów już zapowiada 2 kolejne spotkania w ramach Wrocławskiej Moto Jazdy, które zostały zaplanowane na 30 sierpnia oraz 27 września.

wsm

Na koniec przedstawiciele Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów pragną serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, patronom medialnym i wolontariuszom za ich wkład w tworzenie Moto Jazdy. #JedzieszMyśl

wsm