Close

Motocykliści trenowali technikę jazdy podczas Wrocławskiego Święta Motocyklisty

Pierwsza edycja Wrocławskiego Święta Motocyklisty okazała się ogromnym sukcesem. Prawie 160 przeszkolonych bezpłatnie motocyklistów z uśmiechami i nowymi umiejętnościami wróciło do domów.

Wrocławskie Święto Motocyklisty było pierwszą imprezą organizowaną przez Wrocławskie Stowarzyszenie Motocyklistów. Inaczej niż to zwykle bywa w przypadku takich wydarzeń, organizatorzy, zamiast zabawy i grillowanych kiełbasek, postawili na doskonalenie techniki jazdy motocyklem.

Jak wyjaśnia Marcin Cichoń, prezes Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów:

„Imprez, gdzie można się pobawić przy muzyce, zjeść kiełbaskę z grilla i napić się piwa jest pod dostatkiem. My postanowiliśmy dać motocyklistom to, czego nigdy dość – doskonalenie techniki jazdy dla ich własnego bezpieczeństwa.”

Ten pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Na Stadion Wrocław, który nieodpłatnie udostępnił motocyklistom teren parkingu, zjechało prawie 160 motocyklistów, nie tylko ze stolicy Dolnego śląska i okolic, ale także z innych części Polski. W treningach prowadzonych przez dwóch instruktorów – Oscara Kubickiego i Barta Tymoszuka, wzięli udział bikerzy z bardzo różnym poziomem umiejętności, na bardzo różnych motocyklach.

Każdy z nich wyniósł jednak z tej imprezy coś wartościowego. Jak mówi jedna z uczestniczek:

„byłabym niemądra, jeśli nie skorzystałabym z okazji podniesienia własnych umiejętności jazdy. Nauczyłam się, że trzeba używać dwóch hamulców, podszkoliłam się w wolnym slalomie”.

Bart Tymoszuk uczył uczestników jak zmieniać biegi bez sprzęgła i jak redukować je z przegazówką. Zaprzyjaźniony serwis motocyklowy Dragtech, sprawdzał stan techniczny motocykli biorących udział w szkoleniu.

„Doskonały pomysł z tym serwisem, dowiedziałem się, że mam tarczę do wymiany, jest sporo poniżej normy” – chwalił motocyklista z grupy Barta.

Na głodnych czekał foodtruck Oh My Dog, a ci, którzy poczuli się zmęczeni, mogli skorzystać z masażu zapewnionego przez partnera stowarzyszenia – Wrocławskiej Manufaktury Zdrowia. Imprezę zabezpieczali ratownicy medyczni, członkowie Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów.

Rozliczenie darowizn

Uczestnicy Wrocławskiego Święta Motocyklisty mogli dobrowolnie przekazać darowiznę na cele działalności statutowej WSM. Organizatorzy serdecznie dziękują za ich wsparcie.

 • PRZYCHODY: przekazane darowizny na cele statutowe WSM = 650 zł
 • WYDATKI: prowizja dla systemu e-płatności = 12 zł
 • WYDATKI: wyżywienie organizatorów = 119 zł
 • WYDATKI: paliwo do agregatu prądotwórczego = 115 zł
 • WYDATKI: artykuły biurowe = 48 zł
 • WYDATKI: inne artykuły organizacyjne = 25 zł
 • WYDATKI: wydruk baneru WSM = 48 zł
 • WYDATKI: wysyłka SMS do uczestników = 18 zł
 • WYDATKI: wynajem toalet = 148 zł

Suma wydatków wyniosła 533 zł. Pozostałą kwotę (117 zł) niewydatkowaną na bezpośrednią organizację Wrocławskiego Święta Motocyklisty przekazano na realizację celów statutowych WSM. Żadna osoba zaangażowana w organizację wydarzenia nie otrzymała wynagrodzenia za swoją pracę.

 

 

 

4 thoughts on “Motocykliści trenowali technikę jazdy podczas Wrocławskiego Święta Motocyklisty

 1. Avatar

  Monika

  Było super,apetyt rośnie w miare jedzenia,a ja jestem głodna kolejnego szkolenia i nowych wrażeń.Brawo Panowie za świetną organizacji i bezpieczną jazde.Pozdrawiam

 2. Avatar

  robert

  Bardzo przydatna impreza, bylem w grupie Barta i dzieki niemu nauczylem.sie zmieniac biegi bez urzywania sprzegla. przeglad mojego moto tez bylo nardzo przydatne
  Extra pomysl na impreze i niech kazdy zaluje ze go tam nie bylo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *