Close

Co kandydaci na Prezydenta Wrocławia myślą o motocyklistach?

Misją Wrocławskiego Stowarzyszenia Motocyklistów jest podejmowanie dialogu z władzami miasta na temat rozwiązań infrastrukturalnych. Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe, kandydaci na Prezydenta Miasta Wrocławia jawnie prowadzą już swoje kampanie wyborcze. Co myślą o motocyklistach? Czy są chętni na prowadzenie z nami dialogu?

Pytania do kandydatów na Prezydenta Wrocławia

Z myślą o przyszłej współpracy między Prezydentem Wrocławia a WSM sformułowaliśmy cztery proste pytania:

1. Czy uważa Pan/Pani, że miasto Wrocław powinno wspierać motocyklistów chociażby poprzez zapewnienie przyjaznych rozwiązań infrastruktury drogowej?

2. Jakie jest Pani/Pana stanowisko odnośnie umożliwienia korzystania przez motocyklistów z buspasów?

3. Jakie jest Pani/Pana stanowisko odnośnie wprowadzenia tablic z hasłem „zmieścimy się wszyscy” propagujących przepuszczanie w korku motocyklistów?

4. Jakie jest Pani/Pana stanowisko odnośnie wydzielenia dedykowany miejsc parkingowych dla motocyklistów w obrębie ulic przylegających do wrocławskiego rynku oraz innych atrakcji turystycznych miasta?

Pytania przesłaliśmy do następujących kandydatów:

  • Mirosława Stachowiak-Różecka (sejm.stachowiakrozecka@gmail.com)
  • Michał Jaros (michal.jaros@sejm.pl)
  • Kazimierz Ujazdowski (biuro@ujazdowski.pl)
  • Jerzy Michalak (kontakt@michalakjerzy.pl)

Pozostali kandydaci znani z przekazów medialnych (Waldemar Bednarz, Robert Butwicki, Jacek Sutryk) nie uznają za stosowne podzielenie się w internecie swoim adresem mailowym.

Jakie odpowiedzi przesłali nasi kandydaci?

Tygodnie mijają w oczekiwaniu na odpowiedź na naszego maila i… nic drodzy motocykliści, absolutnie nic! Żaden z kandydatów na Prezydenta Wrocławia nie raczył odpowiedzieć na naszą wiadomość.

Tą wymowną manifestację kandydatów pozostawiamy do indywidualnej oceny dla wrocławskiego środowiska motocyklistów.

// Aktualizacja 18.07.2018

Podjęliśmy próbę kontaktu z kandydatami którzy nie upowszechniają swoich adresów e-mail ale posiadają fan-page na Facebooku – Waldemar Bednarz oraz Jacek Sutryk. W przypadku nadejścia odpowiedzi artykuł zostanie zaktualizowany.

Kandydata Roberta Butwickiego – jeżeli tylko ma ochotę na prowadzenie z nami dialogu – zapraszamy do kontaktu. Oprócz prywatnego konta na Facebooku polegliśmy w poszukiwaniach jakiejkolwiek możliwości kontaktu.

„Wywołany do tablicy” naszym postem na Facebooku kandydat Michał Jaros zaprosił przedstawicieli WSM na spotkanie. Jednocześnie przepraszając za brak odpowiedzi na przesłane zapytanie z powodu nawału obowiązków zawodowych. Relacje ze spotkania umieścimy w artykule.

// Aktualizacja 20.07.2018

Otrzymaliśmy zaproszenie na spotkanie od Mirosławy Stachowiak-Różeckiej. Relacje ze spotkania umieścimy w artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *